KURUMSAL
SON DUYURULAR
EŞREF OSMANAĞAOĞLU'NUN MUNZAM VAKFA ÇEKTİĞİ İHTARNAME
30 Aralık 2021MUNZAM VAKFIN 25.11.2021 TARİHLİ GENEL KURUL İÇİN İLAN ETTİĞİ BİLANÇO
08 Kasım 2021MUNZAM VAKFIN 25.11.2021 TARİHLİ GENEL KURUL İLANI
08 Kasım 2021YARGITAYDAN EMEKLİLERE ÜZÜCÜ KARAR; Eksik zam yapıldığı iddiasıyla açılan dava usulden bozuldu!
06 Ekim 2021EMEKLİNİN, 2002 ve 2006 YILLARINA YÖNELİK ALACAKLARI İÇİN TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİNİN AÇTIĞI EMSAL DAVA, YARGITAYDA GÖRÜŞÜLÜYOR
06 Ekim 2021TÜRK TİCARET BANKASI EMEKLİLERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
- OLAĞAN GENEL KURULU
FAALİYET RAPORU
04.06.2006 tarihinde bu salonda gerçekleştirilen Derneğimizin 15. Olağan Genel Kurulu’nda yüce heyetinizin teveccühleri ile Derneğimizi yönetme görevine değer görülen Yönetim Kurulumuz 3 yıllık çalışma döneminde yapmayı tasarladığı ve olanaklar ölçüsünde gerçekleştirebildiği faaliyetlerimizi şöylece sıralamak istiyoruz .
- 23.06.2006 tarihinde Munzam Vakfımızın müdahil sıfatı ile
katıldığı Ankara’ da ki Yüce Divan’da (Anayasa Mahkemesi’ndeki) Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve Eski Devlet Bakanı Güneş Taner’in yargılandığı Türkbank ihalesine fesat karıştırma ile ilgili yapılan duruşmayı izlemeyi arzulayan emekli üyelerimiz için otobüs kiralanmış, Kadıköy Belediyesi önünden kaldırılan bu otobüsler kanalıyla siz değerli üyelerimizin önemli bir bölümü duruşmaya iştirak etmek üzere Ankara’ya götürülmüştür. Anayasa Mahkemesi’nde yer almaları sağlanmıştır.
- 5253 Sayılı Yeni Dernekler Kanunu’ na göre tekrar
düzenlenmiş ve onaylanmış bulunan, Derneğimiz Ana Tüzüğü’nün kitapçık halinde üyelerimize dağıtımı sağlanmıştır.
- Adatepe Kızılay Tıp Merkezi ve Altıntepe Kızılay Tıp
Merkezi ile üyelerimizin bu kurumlar nezdinde yaptırmaları muhtemel tedavileri sonucunda ödeyecekleri tedfavi ücretleri üzerinden % 20 oranında indirim uygulaması bu süreçte de sürdürülmüştür.
- Derneğimizdeki bilgisayarlarımızda kullanılmak üzere
(ADSL) Asimetrik Sayısal Abone Hattı için Türk Telekom Kurumu ile yapılan abone sözleşmesi yenilenmek suretiyle devamlı internet ortamı sağlanmak suretiyle üyelerimize ulaşmak kolaylaştırılmıştır.
- Derneğimiz Lokalinde üyelerimize tahsis edilen salona
İnternete açık bir bilgisayar konulmuştur. Derneğimize gelen herhangi bir üyemiz arzuladığı, istediği takdirde internete girebilme ortamı sağlanmış bulunmaktadır.
- 25.03.2007 tarihinde yapılan Bursa Emekliler Derneğinin
Olağan Genel Kurulu’na Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Livada, Başkan Yardımcısı Eşref Osmanağaoğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Osman Fide iştirak etmişlerdir.
- İzmir Emekliler Derneğinin 28.04.2007 tarihinde
gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu’na Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Livada ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eşref Osmanağaoğlu iştirak etmişlerdir.
- 20.04.2007 tarihinde Derneğimiz lokalinde tüm Türkiye
Genelindeki dernek yetkililerinin iştirak ettiği ve ayrıca Munzam Vakfımız yöneticilerinin davetli bulunduğu (T.M.S.F.) Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Sayın Ahmet Ertürk’ün basında çıkan demeç ve yazıları doğrultusunda Türk Ticaret Bankası’nın sektöre tekrar kazandırılması amacıyla satışının düşünülmesi sürecinde camia olarak izleyebileceğimiz strateji ile ilgili o günkü koşullar çerçevesinde ortak bir toplantı gerçekleştirilmiştir.
- Dini ve Resmi Bayram günlerinde ve diğer bir başka haberi
Derneğimizin üyelerine ulaştırmamız gerektiğinde üyelerimizin cep telefonlarına SMS kanalıyla ihtiyaç duyulan mesajların iletilmesi ortamı sağlanmıştır.
- Veni Vidi Göz Sağlığı-Laser Tedavi Merkezi ile üyelerimizin
Yaptıracakları göz tedavileri sonucunda ödeyecekleri tedavi ücretleri üzerinden % 20 - % 25 oranlarında indirim uygulanabileceği konusundaki Derneğimizce sağlanan anlaşma devam etmektedir.
- Derneğimizde Dosyalama Sistemi, Bütçe ve Muhasebe
Yönetmeliği, Çalışma Düzeni Bütçe Yönetmeliği, Personel Yönetmeliği, Çalışma Komiteleri Yönetmeliği ve Hizmet Sözleşmesi gibi yönetmelikler hazırlanmış ve uygulamaya sokulmuştur.
- Derneğimize ait web sahifesi internette hizmete açılmış
bulunmaktadır. Emekli üyelerimiz arzu ettikleri takdirde duyuruları, haberleri ve gerekli bilgileri web sahifesinden öğrenebilmektedirler.
www.turkbank.emeklidernek.org
- Derneğimiz ile Mobildev - Mobiltim İletişim Kurumsal
Hizmetler San.Tic. A.Ş. arasında gerçekleştirilmekte olan toplu SMS hizmet uygulaması lapsamında TURKCELL SMS taahhütnamesi imzalanmış olup, toplu kısa mesaj iletisi sağlanmış ve uygulaması devam etmektedir.
- Türk Ticaret Bankası Emeklileri Yardımlaşma ve
Dayanışma Antalya Derneği’nin Olağanüstü Genel Kurulu’na Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Osman Fide katılmışlardır.
- Sosyal Sigortalar Kurumu ile Derneğimiz arasındaki
yapılacak işlemlerde e-bildirge uygulamasına geçilmesi ve aylık prim hizmet belgesinin S.S.K. ya internet ortamında verilmesi sağlanmış ve uygulamanın gerçekleştirilmesini sağlayacak “ kullanıcı kodu ve kullanım şifresi” Derneğimiz adına temin edilmiştir.
- 21.03.2009 tarihinde, Derneğimiz Lokalinde tüm Ülkemiz
genelinde yer alan diğer derneklerimizin yetkililerinin iştiraki ve Munzam Vakfımız yöneticilerinin de davetli olarak yer aldığı camia olarak karşı karşıya bulunduğumuz tablo üzerinde müzakerede bulunmak üzere bir toplantı düzenlenmiştir.
- Türkbank ’ dan Emekli Olanlar – Eskişehir Derneğinin
19.04.2009 tarihinde Pazar günü yapılan Olağan Genel Kurulu’na Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Osman Fide katılmışlardır.
- Türk Ticaret Bankası Orta Anadolu Bölgesi Emeklileri Sosyal
Yardım ve Dayanışma Ankara Derneği’nin 26.04.2009 tarihinde Pazar Günü yapılan Olağan Genel Kurul’una Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Osman Fide katılmışlardır.
- Farklı olaylara, hadiselere maruz kalmak suretiyle
beklenmeyen durumlarla karşı karşıya kalan ve karşılaşılan bu nevi tablolar dolayısıyla aşırı seviyede maddi sıkıntıya düşen dernek üyesi kardeşlerimize Derneğimizin imkanlarının elverdiği ölçüde sosyal yardımlar yapılmaya devam edilmiştir, edilmektedir.
- Siz Sayın Üyelerimizin problemleri, talepleri, maddi ve
sosyal beklentileri ile ilgili olarak Munzam Vakfımızın yöneticileri ile yapmakta olduğumuz görüşmelerimiz periyodik olarak sürdürülmüş olup, bundan böyle de sürdürülmeye devam edilecektir.
Çalışmalarımızı belirten faaliyet raporumuzu yüksek takdir ve tensiplerinize sunarız.
Saygılarımızla,
YÖNETİM KURULU