KURUMSAL
SON DUYURULAR
![EŞREF OSMANAĞAOĞLU'NUN MUNZAM VAKFA ÇEKTİĞİ İHTARNAME](https://www.turkbank-dernek.org/imgs/70x55x2/19-6-201986d81ffe21ec4842b2a8eed7b02ab72b214ca92cd4f84923b68e94affe658e04.jpg)
EŞREF OSMANAĞAOĞLU'NUN MUNZAM VAKFA ÇEKTİĞİ İHTARNAME
30 Aralık 2021![MUNZAM VAKFIN 25.11.2021 TARİHLİ GENEL KURUL İÇİN İLAN ETTİĞİ BİLANÇO](https://www.turkbank-dernek.org/imgs/70x55x2/19-6-201986d81ffe21ec4842b2a8eed7b02ab72b214ca92cd4f84923b68e94affe658e04_1.jpg)
MUNZAM VAKFIN 25.11.2021 TARİHLİ GENEL KURUL İÇİN İLAN ETTİĞİ BİLANÇO
08 Kasım 2021![MUNZAM VAKFIN 25.11.2021 TARİHLİ GENEL KURUL İLANI](https://www.turkbank-dernek.org/imgs/70x55x2/19-6-201986d81ffe21ec4842b2a8eed7b02ab72b214ca92cd4f84923b68e94affe658e04.jpg)
MUNZAM VAKFIN 25.11.2021 TARİHLİ GENEL KURUL İLANI
08 Kasım 2021![YARGITAYDAN EMEKLİLERE ÜZÜCÜ KARAR; Eksik zam yapıldığı iddiasıyla açılan dava usulden bozuldu!](https://www.turkbank-dernek.org/imgs/70x55x2/basin_1_4_1_12.png)
YARGITAYDAN EMEKLİLERE ÜZÜCÜ KARAR; Eksik zam yapıldığı iddiasıyla açılan dava usulden bozuldu!
06 Ekim 2021![EMEKLİNİN, 2002 ve 2006 YILLARINA YÖNELİK ALACAKLARI İÇİN TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİNİN AÇTIĞI EMSAL DAVA, YARGITAYDA GÖRÜŞÜLÜYOR](https://www.turkbank-dernek.org/imgs/70x55x2/basin_1_4_1_11.png)
EMEKLİNİN, 2002 ve 2006 YILLARINA YÖNELİK ALACAKLARI İÇİN TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİNİN AÇTIĞI EMSAL DAVA, YARGITAYDA GÖRÜŞÜLÜYOR
06 Ekim 2021![2004 GENEL KURULUNA SUNULAN](https://www.turkbank-dernek.org/imgs/950x534x2/faaliyet-raporlari-660x330_3.png)
30.04.2004
TÜRK TİCARET BANKASI EMEKLİLERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
FAALİYET RAPORU
12.05.2002 tarihinde bu salonda gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulda yüksek heyetinizin teveccühleri ile yöneticilik görevine değer görülen Yönetim Kurulumuz 2.yıllık çalışma döneminde yapmayı tasarladığı ve olanaklar ölçüsünde gerçekleştirebildiği çalışma faaliyetlerimizi şöylece sıralamak istiyoruz.
1- 25.05.2002 tarihinde gerçekleştirilen Türk Ticaret Bankası – İç Anadolu Bölgesi Emeklileri Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneğinin Genel Kuruluna, Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulumuzdan Başkan ve Başkan Yardımcımız iştirak etmişlerdir.
2- 8.06.2002 tarihinde gerçekleştirilen Türk Ticaret Bankası – Trabzon Emeklileri Yardımlaşma Derneğinin Genel Kuruluna, Derneğimizi temsil etmek üzere Yönetim Kurulumuzdan Başkan ve Başkan Yardımcımız iştirak etmişlerdir.
3- 9.08.2002 tarihinde gerçekleştirilen Türk Ticaret Bankası A.Ş. nin olağan ve olağanüstü Genel Kurulları ile ilgili olarak, Kadıköy Dernek Merkezimizde, Gümüşsuyundaki Munzam Vakfımızın Merkezinde ve Bakırköy’de Munzam Vakfımızın Lokalinde emekli üyelerimize bilgi vermek, aydınlatmak amacıyla muhtelif toplantılar gerçekleştirilmiştir.
4- Bakırköy civarındaki emeklilerimizin 9.08.2002 tarihindeki Türk Ticaret Bankası A.Ş. nin Genel Kuruluna katılabilmelerini teminen 6 adet servis otobüsü Derneğimizce tahsis edilmiştir.
5- Ticaret Sigorta A.Ş., CNBC-E ve Dünya Gazetesinin sponsorluğunda Derneğimizce 6.08.2002 tarihinde Eminönü İlçesi – Sultanahmet’teki sahilde yer alan Kalyon Hotelde üyelerimize ve Basına açık olarak
“ BİR KOBİ BANKASI ALTERNATİFİ OLARAK TÜRKBANK ”
adını taşıyan çaylı ve yemekli olarak Bilgilendirme, kamuoyunu aydınlatma paneli düzenlenmiştir. Bu panelde Türkbank gerçeği detayları ile anlatılmaya çalışılmıştır.
6- Munzam Sosyal Güvenlik Emekli ve Yardım Sandığı Vakfımızın üyesi olmayan emeklimizin çocuğu olup, üniversite öğrencisi olduğu halde burs alamayan öğrencilere Derneğimizce burs verme uygulamasına devam edilmiş ve devam edilmektedir.
7- Türk Ticaret Bankası Karadeniz Bölgesi Yardımlaşma Derneğinin 17.08.2002 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulunda, Derneğimiz, Başkan Yardımcımızın iştirakiyle temsil edilmiştir.
8- Türk Ticaret Bankasının tasfiye sürecine girmiş olması nedeniyle tüm emeklilerimizin mağduriyetinin ortadan kaldırılması amacı ile diğer Emekli Derneklerimizle görüş alış-verişinde bulunmak üzere tüm Dernek Başkan ve Başkan Yardımcıları davet edilmiş, İstanbul’da konuk edilmiş ve bir toplantı düzenlenmiştir. Meselenin boyutları tüm detayları ile tartışılmıştır.
9- Bursa Derneğimizin açılışına, Yönetim Kurulumuzdan Başkan Yardımcımız ile Dernek Sekreterimiz iştirak etmek suretiyle Derneğimizi temsil etmişlerdir.
10- 2.10.2002 tarihinde Derneğimizin Kadıköy Merkezinde (Kadıköy’de) ve Bakırköy’deki Munzam Vakfımızın Lokalinde emeklilerimizi bilgilendirmek amacıyla toplantılar düzenlenmiştir.
11- Emekli üyelerimizin ( O günkü koşullarda ) sağlık harcamaları ile ilgili olarak Türk Ticaret Bankasındaki şubelerde karşılaştıkları zorlukları gidermek – bertaraf etmek amacı ile Banka Genel Müdürlüğü yetkilileri ile Dernek Başkanı ve Başkan Yardımcısı birkaç kez görüşmeler gerçekleştirip, emekli lehine sonuçlar sağlamışlardır.
12- Türk Ticaret Bankasının, Danıştay’daki davası ile ilgili olarak, İdari Dava Daireleri Genel Kuruluna bağlı olarak yapılacak Dava öncesi görüşmelerde, çalışmalarda bulunmak üzere Derneğimizi temsilen Dernek Başkanımız ve Başkan Yardımcımızın Ankara’ya gönderilmesi ve iştiraki öngörülmüş ve söz konusu yöneticilerimiz bu görevi o günkü koşullarda başarı ile yerine getirmişlerdir.
13- 29.10.2002 tarihindeki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarındaki Cumhuriyet Yürüyüşüne katılmak üzere Bakırköy Özgürlük Meydanından ve Mecidiyeköy Kat Otoparkının yanından üyelerimizin katılımını sağlamak maksadıyla otobüsler kaldırılmış, Türk Bayrakları, Türkbank flamaları ve sorunlarımızı ortaya koyan pankartlar eşliğinde büyük bir coşkuyla Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirilmiş ve o günkü koşullarda vermek istediğimiz mesaj verilmiştir.
14- 1 Kasım 2002 tarihinde tüm emeklilerimize verilmesi Vakfeden Banka Genel Müdürlüğü tarafından söz konusu olan emekli maaşlarımızın ödenmemesi üzerine, Bankanın Şubelerine müracaat ettiğimizde hesaplarımızın dondurulduğu, tahsil ve tediyenin yapılmadığı, vergi iade zarflarının kabul edilmek istenmediği tespit edilmiş olması dolayısıyla, karşılaşılan sorunların çözümlenmesi haklarımızın devamının sağlanması ve Bankaya işlerlik kazandırılması gerektiği hususunu vurgulamak amacıyla Vakfeden Türk Ticaret Bankası A.Ş. ne ihbar ve ihtar niteliğinde bir yazı gönderilmiş, dikkatler çekilmek suretiyle konu gündeme taşınmıştır.
15- 31.10.2002 tarihinde Dernek Merkezimizde emeklilerimizi bilgilendirmek üzere bir dizi toplantılar gerçekleştirilmiştir.
16- 1.11.2002 tarihi itibariyle emeklilerimize ödenmesi gereken emekli maaşlarımızın ödenmemesi dolayısıyla ortaya çıkan durum muvacehesinde, maddi durumlarının aşırı derecede sıkıntı yaratması muhtemel emekli, dul ve yetim maaşı alan üyelerimize yardım maksadıyla, Derneğimizin Vakıflar Bankası – Kadıköy Şubesi nezdindeki hesabına maddi durumları daha düzgün ve uygun olan emekli ve çalışan üyelerimiz tarafından 11.675.000.000,- TL.sı para bağış olarak yatırılmak suretiyle toplanmıştır.
Bilahare Başkan ve Başkan Yardımcımızın nezaretinde söz konusu bu yardımın dağıtımı ile ilgili olarak 11 kişilik bir komisyon oluşturulmuştur. Oluşturulan bu yardım komisyonunca yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler neticesinde ( bazı kriterler baz alınmak suretiyle ) 82 adet muhtaç üyemize eşit şekilde 12.300.000.000,- Tl. sı paylaştırılmak suretiyle yardım gerçekleştirilmiştir. ( Beheri 150.000.000,- TL. dır. )
17- Emekli maaşlarımızın alınamaması nedeniyle kamu oyu oluşturmak amacı ile Türkiye’deki diğer Dernek Yöneticileri ile birlikte (Munzam Sosyal Güvenlik Emekli ve Yardım Sandığı Vakfımızın) önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisindeki tüm milletvekilleri ile bazı bakanlar ile (Meclis Genel Kurulunda) yapılan görüşmelerde ve 22 Milletvekilimizin imzası ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda Başbakan Yardımcımızın cevaplaması kaydı ile verilen önergenin oluşumundaki çalışmalarda Derneğimizi temsilen Başkan Şerafettin Livada ve Başkan Yardımcısı Eşref Osmanağaoğlu görev almışlardır.
18- Emekli maaşlarının ödenmemesi dolayısıyla kamuoyu oluşturmak amacıyla il bazında İstanbul Milletvekillerine ulaşmak amacıyla dernek üyeleri arasından heyetler oluşturulmak suretiyle görüşmeler gerçekleştirilmiştir.
19- Türk Ticaret Bankası A.Ş. nin 14.06.2002 tarihli tamimi çerçevesinde üyelerimizin sağlık harcamalarının karşılanmamasından dolayı husule gelen yoğun şikayetleri üzerine, o günkü koşullarda yasal olmayan bu durumun ortadan kaldırılması ve mağduriyetlerin giderilmesine yönelik olmak üzere, Türk Ticaret Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına, Tasfiye Kuruluna, İnsan Kaynakları Müdürlüğüne ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna hitaben Derneğimizce mektuplar gönderilmek suretiyle olay gündeme taşınmıştır. Bu konudaki şikayetler o günkü tabloda izale edilmiştir.
20- Türk Ticaret Bankası Emeklilik Sandığı Vakfımızın 506 Sayılı Sosyal Sigortalar Kanununun Ek-36 maddesine göre ilgili mevzuat çerçevesinde S.S.K. na devir konusunun görüşülmesi ve karara bağlanması için 19.04.2003 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kuruluna katılmayı sağlamak üzere Derneğimiz emeklilerinin toplantının yapıldığı salona götürülmek ve getirilmek üzere kullanılan otobüsler ( 46 adet otobüs) Derneğimiz tarafından tahsis edilmiştir. 8.500.000.000,- TL. sı ücret ödenmiştir.
21- Adana Derneğimizin 26.04.2003 tarihinde yapılan olağan genel kuruluna Derneğimizi temsilen Dernek Başkanımız ve Başkan Yardımcımız iştirak etmişlerdir.
22- İzmir Derneğimizin 3.05.2003 tarihinde yapılan olağan genel kuruluna Dernek Başkanımız ve Başkan Yardımcımız katılmak suretiyle Derneğimizi temsil etmişlerdir.
23- 29.04.2003 tarihinde Munzam Sosyal Güvenlik Emekli ve Yardım Sandığı Vakfımızın aleyhine açılmış olan ve Yargıtay’da görüşülüp karara bağlanmış olup, kesinleşen “ Kesenekler % 5 faizi ile birlikte iade edilmesi gerekir ” şeklindeki kararın üyelerimize duyurulması amacı ile Derneğimizce mektuplar yazılmak suretiyle keyfiyet yerine getirilmiştir.
24- Aylık periyotlarla Derneğimizde Danışma Kurulu üyeleri ile birlikte çeşitli toplantılar gerçekleştirilmiştir.
25- Dernek işlemlerinin yürütülmesinde kullanılmak üzere iki adet bilgisayar ( kasa, ekran, klavye ve maus ) ile üyelerimizin resimlerini kaydetmek üzere tarayıcı ve bir bilgisayar masası satın alınmıştır.
26- Denizli Emekliler Derneğinin 25.05.2003 tarihinde yapılan olağan genel kuruluna Dernek Başkanı ve Başkan Yardımcımız katılmak suretiyle Derneğimiz temsil edilmiştir.
27- Türk Ticaret Bankası Emeklilik Sandığı Vakfımızın Sosyal Sigortalar Kurumuna devredilmesi üzerine S.S.K. İstanbul Bölge Müdürlüğünden yaşlı ve hasta durumda olan üyelerimize ait olmak üzere 200 adet sağlık karnesi Derneğimiz tarafından temin edilmiş ve ücreti Derneğimizce ödenmiş, ilgili üyelere dağıtılmıştır.
28- Derneğimizde 01.01.2004 tarihi itibariyle muhasebe sistemi olarak üç defter sistemine yasal zorunluluk olarak geçilmesi gerektiğinden Bilgisayar Muhasebe Paket Programı satın alınmıştır.
29- Eskişehir Emekli Derneğinin 11.01.2004 tarihinde yapılan olağan genel kurulunda Derneğimiz iki Yönetim Kurulu üyemizin katılımı ile temsil edilmiştir.
30- Tasfiye sürecine girmiş bulunan Türk Ticaret Bankasının tüm şube lokallerinin hepimizin bildiği üzere faaliyetini sona erdirmesi nedeni ile Dernek Merkezimizin de Kadıköy Şubemizin bulunduğu binada yer alması dolayısıyla zorunlu olarak bulunduğumuz adresten çıkmamız gündeme gelmiştir.
Bu itibarla Derneğimizi tarafımızca yeni kiralanmış bulunan Rıhtım Caddesi, Reşit Efendi Sokak, Şimşek İş Merkezi No: 3 K: 2 D: 7 Kadıköy – İstanbul adresine taşımış bulunmaktayız.
Derneğimiz 26 Ocak 2004 tarihinden bu yana bu adreste faaliyetine devam etmektedir.
31- 12.05.2002 tarihindeki Genel Kurulumuzda açıkladığımız üye sayımız 2557 iken, bugünkü üye sayımız 3000 i aşmış bulunmaktadır.
32- Siz sayın üyelerimizin problemleri, talepleri, maddi ve sosyal beklentileri ile ilgili olarak Vakfımızın Yöneticileri ile yapmakta olduğumuz görüşmelerimiz periyodik olarak sürdürülmüştür ve sürdürülmeye devam edilmektedir.
Çalışmalarımızı belirten faaliyet raporumuzun onayını takdirlerinize sunarız.
Saygılarımızla,
YÖNETİM KURULU
Osman Fİde Eşref Osmanağaoğlu Şerafettin Livada Hatice Zuhal Er Ayla Günay
Sekreter Başkan Yardımcısı Başkan Üye Üye
Derneğimizin e-posta Adresi: emeklidernek@ttnet.net.tr